STEAM veikla „Geltona, žalia, raudona“

Priešmokyklinės „Meškučių“ grupės ugdytiniai spalvino vandenį Lietuvos vėliavos spalvomis. Paskui nešėme į lauką, kad sušaltų. Kai vanduo sušalė, parnešę į grupę truputį atitirpinome ir išėmėme iš vienkartinių stiklinių. Taip gavosi ledinė trispalvė.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Saulė Stancevičienė

Logopedinių pratybų metu vaikams buvo skirta užduotis – sudėlioti vardą, kurio raidžių aukštis turi būti 6 kamšteliai. Vaikams tai atrodė gana lengva užduotis, tačiau pradėjus dėlioti, teko „pasukti ir galvas“, kaip išlaikyti 6 kamštelių aukštį, kai raidė neturi tiesaus elemento, yra lenkta ar pasvirusi.

Kita užduotis – iš degtukų statmenai sudėlioti žodį LIETUVA. vaikai patys turėjo sugalvoti, kas padėtų sujungti ir išlaikyti statmeną degtukų padėtį dėliojant raides (plastilinas).  taip svarbu buvo, kad raidžių aukštis būtų ne vienas, o du degtukai.

Logopedė Laura Ivanovienė

Siekdamos gerinti vaikams svarbias kompetencijas, mes pradėjome taikyti STEAM metodiką. Jau rudenį mes eksperimentavome su gėlėmis, pamerkdami į skirtingų spalvų dažus , stebėjome kaip jos nusidažo. Pjaustėme gėlių stiebus, vienus sodinome į žemę, kitus pamerkėme į vandenį, stebėjome kurie greičiau išleis šaknis. Eksperimentavome su arbatžolėmis, kurių metu lavinome pagrindinius pojūčius: regėjimą, lytėjimą, uoslę. Žiemą tyrinėjome sniegą, ledą, sužinojome jo savybes . Pavasaris naujų eksperimentų, tyrinėjimų metas. Tyrinėjome pomidorą, suradome jo viduje sėklas , jas pasėjome . Darėme ir bandymą su vandeniu  keisdami jo tankį. Jo metu skaičiavome, įsiminėme skaitmenis. Labai vaikams patiko eksperimentas su pienu Į pieną lašino įvairių spalvų dažus, paskui su vatos gumuliuku pamerktu į skystą muilą , formavo dažų vaivorykštes. Vaikai išsiaiškino kad muilas skaido riebalus. Spalvotų burbulų pagalba piešėme savo piešinius. Spalvinome sraigių kriaukles dėliojome trispalvę, Gedimino pilį. Tapome ir architektais statėme ir iš konstruktorių pilis. Tokia mokymosi forma vaikams labai patraukli, tačiau reikalaujanti priemonių gausos bei išradingumo.

„Bitučių“ grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojos(auklėtojos)Liongina Krasauskienė ir Julijona Navickienė

Patyriminis ugdymas ankstyvajame amžiuje, susiejamas su Lietuvos šventėmis. Veiklos metu išskiriamos spalvos, vandens, sniego, dažų, gamtinės medžiagos savybės, kiekis, formos ir kiti požymiai.

„Kiškučių“ grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojos (auklėtojos) Lauryna Danusevičienė ir Regina Ivanauskienė

 „Boružėlių“ grupės vaikai sveikino Lietuvą eksperimentuojant trimis spalvomis. Spalvino trispalves gėlytes, užlenkė jų lapelius, o įdėjus į vandenį, popierius šlampa, o gėlių žiedeliai skleidžiasi. Daug tyrinėjimo džiaugsmo vaikams suteikė, nes atrodo, kad gėlės bunda iš miego.

Bandė  trispalvę lieti maišelyje iš dažų taškelių į kuriuos buvo įlašinta indų ploviklio. Pirštukais vesdami ant maišelio, stebėjo kaip  liejasi spalvos ir  vis tikrino savo pirštukus ir tyrinėjo kodėl ant pirštukų nėra dažų. Diskutavome, kad ploviklis neleidžia spalvomis susimaišyti todėl pavyko išgauti tris spalvas.

Taip pat išsiaiškinome kaip nuspalvintas vanduo kyla popierinėmis servetėlėmis aukštyn.  Pripildėme tris stiklines vandens jį nudažėme trimis skirtingomis spalvomis. Sulankstę į nuspalvintą vandenį sudėjome servetėlių juosteles ir sustatėme greta. Stebėjome kaip vanduo keliauja popierinėmis servetėlėmis, jas nudažydamas Lietuvos trispalvės spalvomis.

Vaikų mėgstama veikla konstravimas.  Tad ir iš konstruktorių vaikai konstravo, dėliojo trispalves vis prisimindami Lietuvos spalvas jų reikšmę.

 „Boružėlių“ grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Leta Numsėdienė

 

Vasario 16 d. ir kovo 11 d. paminėti veiklos metu „Saulučių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai audė iš popieriaus juostelių Lietuvos vėliavą. Taip ugdytiniai susipažino su audimo menu. Veiklos metu buvo lavinama smulkioji motorika, meninė kompetencija. Meninė veikla plečia vaikų žodyną, nes vartojami specialūs terminai (pvz. audimas).

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Rima Juškuvienė

„Drugelių“ grupės vaikučiai eksperimentavo su vandeniu, kuris buvo nuspalvintas trispalvės vėliavos spalvomis.  Pirmasis eksperimentas- smailiu pieštuko galiuku perdurti vandens pripiltą maišelį , neišpilant vandens. Visiems buvo didelis nustebimas . Kaip tai? Kai pradėjo ištraukti pieštukus, suprato, kad į maišelį pateko oro ir vanduo išbėgo. Susimaišęs spalvotas vanduo pasidarė margaspalvis.

Antrasis eksperimentas- pūsti kamuoliuką iš vieno spalvoto puoduko į kitą. Pastebėjo visi, kad reikia daug pastangų  įdėti, norint nupūsti į paskutinį , toliausiai stovintį puodelį. Kuo pilnesnis puodelis, tuo lengviau „šokinėja“ kamuoliukas. Tai visi supratome.

Trečiasis eksperimentas – stebėti gėlytės žiedo išsiskleidimą. Užlenkti žiedelio žiedai , padėti ant vandens paviršiaus, skleidėsi ir teikė vaikams džiaugsmo. Bandė pūsti  ir stebėjo kaip plaukia, kol jų neapsėmė vanduo. Nuspalvinti žiedeliai liejo spalvas . ir nudažė vandenėlį. Pastebėjome kaip vandenyje popierius greitai tirpsta, o kai įdėjom plastikinio maišelio gabalėlį, nesulaukėme kol jis ištirps… Tuomet pratęsėm pokalbį apie gamtosaugą.

    „Drugelių“ grupės auklėtojos Zina Pranckienė ir Julijona Navickienė