Knygų savaitė

Dėl karantino į gegužę nukėlus kasmetinę Vilniaus knygų mugę, leidyklos susitarė vasario mėnesį surengti virtualią knygų šventę „Knygų savaitė“, kuri vyko vasario 22–28 dienomis. Skaitytojus ji kvietė šūkiu: „Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis.“

Vaiko ir knygos draugystė  artimiau prasideda, tada kai vaikai patys apsilanko knygų šventovėje-bibliotekoje. Bet dėl karantino suvaržymų šiuo metu to padaryti nepavyko. Tad Akmenės rajono  savivaldybės viešosios bibliotekos, Akmenės miesto Onos Šimaitės filialo bibliotekininkės atėjo į pagalbą.

„Knygų savaitės“ metu,  „Meškučių“ grupės ugdytiniai, sulaukė knygelių iš mūsų miesto bibliotekos. Ir pasinėrė būsimieji aktyvūs skaitytojai į spalvingą, žaismingą, įdomų ir dar nematytų knygų pasaulį. Vaikai ne tik apžiūrėjo knygas, bet ir aiškinosi iš ko jos padarytos, kaip atsiranda, kas rašo ir iliustruoja knygas, kaip jas prižiūrėti ir saugoti.

Skaitymas garsiai, tai ypatingas ir malonus metas. Stebuklingą, nepaprastą knygų turinį vaikams padėjo pažinti ir darželio logopedė Laura Ivanovienė, kuri ugdytiniams skaitė knygas prieš miegą.

Šių knygų parodėlė buvo surengta ir įstaigos salėje, kad visi darželio vaikai galėtų apžiūrėti, pasidžiaugti nepaprasta knygų įvairove.

Piešmokyklinio ugdymo mokytoja Saulė Stancevičienė