Kalėdų laukimas nykštukų dirbtuvėlėje

Su vaikais norisi laukimą ne tik pratęsti, šiek tiek padabinti visą gruodžio mėnesį kalėdinėmis veiklomis, bet dar ir įprasminti tai, ką darome.

Jau tradicija tapo, kad Adventiniu laikotarpiu „Boružėlių” grupėje veikia kūrybinės Nykštukų dirbtuvėlės.  Visą gruodžio mėnesį, puoselėjamos tradicijos, ieškant, kuriant vaikams tinkamų ir įdomių užsiėmimų.

Kalėdoms, pasak patarlės „ruošk, vasarą roges” vaikai kartu su tėveliais pradėjo ruoštis rudenį, rinkdami gamtinę medžiagą. Tad dirbtuvėlėse patys vaikai gamino iš eglės kankorėžių eglutei žaisliukus.  Surengėme nuotaikingą eglutės įžiebimą, kuriame dalyvavo Nykštukas Tukas, kuris kasdien klausėsi vaikų pasakojimų ir pateikdavo smagių užsiėmimų: angelėlių diena, lipdėme eglutę iš plastilino, gaminome savo tėveliams šventines atvirutes, veikė Nykštukų kepyklėlė, kurioje vaikai patys Kalėdinėmis formelėmis formavo, kepė, puošė meduolius. Kol meduoliai kepė, kūrėme ir sekėme  pasaką be galo „Kalėdinis meduolis”. Susirinkę prie meduoliais kvepiančio stalo, visi kartu prisiminėme Advento vainiko puošybos simboliką, reikšmę.

Turiningas  Kalėdų laukimas suteikė galimybę džiaugtis gražiu tarpusavio bendravimu ir  dalintis šilčiausiomis akimirkomis.

„Boružėlių“ grupės auklėtojos L. Numsėdienė ir R. Juškuvienė