Šventinis rytmetis „Šv. Kalėdų belaukiant“

Mūsų dienomis sunku įsivaizduoti didžiąsias metų šventes be lietuvių papročių, tradicijų ir be senovėje įprasto Advento laikotarpio laukimo bei šventimo. Jau yra primiršta tikroji šios šventės prasmė, todėl svarbu priminti mūsų tautai būdingas tradicijas, pasitelkiant įvairius pasakojimus, dainas, žaidimus, burtus.

Šis rytmetis prasidėjo sausainių kepimu. Vaikai sunešė maisto produktus, reikalingus pagaminti sausainių tešlai. Danielės mamytė padarė kalėdinių sausainių tešlą ir atnešė į grupę. Tada tešlą padalino į tiek rutuliukų, kiek buvo vaikučių. Na ir prasidėjo rimtas darbas: vaikai savarankiškai kočiojo savo rutuliukus, formelėmis spaudė žvaigždutes, džiaugėsi savo nuostabiomis sausaininėmis žvaigždutėmis ir atsargiai dėjo į skardą. Užbaigus darbą, sausainiai iškeliavo į virtuvėlę kepti. Kol sausainiai kepė, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikučiai, su savo tėveliais, sugūžėjo salę, kur vyko šventė.

Skambant Kalėdinei giesmei „Tyli naktis“, ant vainiko buvo uždegta žvakelė. Auklėtoja Zina Pranckienė  papasakojo kodėl pinamas Adventinis vainikas, kodėl dedamos keturios žvakutės, o Saulė papasakojo, ką reiškia žvakių spalvos. Na, o rausvasis angelas (Ringaudas) per savo stebuklingą žiūroną stebėjo, ką vaikučiai veikia namuose, kaip padeda tėveliams ar sportuoja. Baltasis angelas (Patricija) virbalais mezgė snaiges, Gelsvasis angelas (Arminas) vaivorykštės spalvomis dažė žvaigždeles, o Žydrasis angelas (Austėja) malė miltus ir saugojo vaikučių sapnelius. Angelai visus pakvietė padainuoti išmoktas daineles (mokytoja Vitalija Guobienė), pašokti tradicinius ratelius.

Neapsieita be mįslių, stebuklingų pasakojimų,  tradicinių papročių, burtų, apie kuriuos pasakojo auklėtoja (Julija Navickienė). Reikėjo kuo greičiau suvynioti siūlus į kamuoliuką, pūsti plunksną, mesti batus ir t.t. Ši šventė visiems suteikė ne tik daug džiaugsmo, bet ir žinių apie papročius. Auklėtojos palinkėjo džiaugsmingo kūdikėlio Kristaus gimimo ir nudžiuginti Jį savo gerais darbeliais.

Po šventės visi vaišinosi spanguolių kisieliumi, savo darytais sausainiais, kūčiukais, obuoliais, riešutais.

                                                    Auklėtojos : Z. Pranckienė

                                                                          J.Navickienė

Parašykite komentarą