„AKMENĖS KRAŠTAS IŠ ARČIAU“

Projekto Lyderių laikas 3 „Patyriminis mokymas Akmenės rajone – kelias į sėkmę“ mokymų metu kilo idėja suorganizuoti patyrimines veiklas bendradarbiaujant rajono priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokiniams.
Per eTwinning erdvėje vykdomą projektą Leta Numsėdienė ir Laura Ivanovienė inicijavo ir kitų rajono įstaigų įsitraukimą į LL3 projektinę veiklą. Pirmųjų patyriminių veiklų įspūdžių pasidalijimai vyko eTwinning erdvėje. Taip pat buvo suorganizuota vaizdo konferencija tarp ikimokyklinių ugdymo įstaigų „Kregždutės“ ir „Gintarėlio“ ugdytinių. Vaikai dalijosi savo patirtimi, įspūdžiais, žinojimu apie artimiausioje aplinkoje esančius Akmenės krašto tiltus.
Gegužės 30 d. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko LL3 projekto bendradarbiavimo renginys, kurio metu ugdytiniai pristatė patyrimines veiklas „Akmenės krašto tiltai“.
Akmenės krašto tiltais, jų istorija, konstrukcijomis, paskirtimi domėjosi Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės vaikai (auklėtoja Leta Numsėdienė ir logopedė Laura Ivanovienė), Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ „Boružėlių“ grupės vaikai (auklėtoja Vida Mažylienė), Naujosios Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Buratinas“ „Gandriukų“ grupės vaikai (logopedė Dovilė Dapkuvienė) ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtokai (mokytoja Alma Juzumienė).
Susitikimo metu „Kregždutės“ ugdytiniai pristatė nuotraukas apie išvyką prie Beždžionių tilto ir senąsias šio tilto fotografijas.
Akmenės „Gintarėlio“ vaikai pateikė kelionės prie didžiojo Akmenės akmens per Dabikinės upę vedantį tiltą video medžiagą, įvairius jo matavimo būdus, aptarė konstrukciją. Pristatė kaip ieškojo kelionės maršruto žemėlapyje pagal pažymėtas gatves, namų numerius, atliktas individualias užduotis „Akmenės tiltai“, bei kaip respublikinio socialinio projekto „Apkabinu ir dėkoju“ meškiuko Vyšniuko lankymosi įstaigoje metu, konstravo iš įvairių statybinių konstruktorių tiltus ir buvo sukurta „Vyšniukas Akmenėje“ istorija.
Papilės gimnazijos ketvirtokai pristatė tikrąjį tiltų apibrėžimą, mokslinius jų pavadinimus, pasakojo šalia Papilės miestelio esančių mašininio ir kabančio „Beždžionių“ tiltų atsiradimo istorijas. Pateikė šių tiltų ilgio, pločio ir aukščio išmatavimus bei sukurtą knygą su iliustracijomis „Dviejų tiltų draugystės istorija“.
Renginio metu Naujosios Akmenės „Buratino“ pedagogai eTwining platformoje pristatė pateiktis apie išvyką su vaikais į miesto poilsio zoną apžiūrėti ir išmatuoti ten esančio tiltelio.
Po pristatymų vaikai visi kartu nutiesė „Draugystės tiltą“ ir pasidalijo įspūdžiais, lankėsi Papilės gimnazijos muziejuje.

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“

auklėtoja Leta Numsėdienė ir logopedė  Laura Ivanovienė

DSCN1753 DSCN1748 DSCN1760 DSCN1769 DSCN1772 DSCN1777 DSCN1790 DSCN1791 DSCN1815 DSCN1823

Parašykite komentarą