Užgavėnių šurmulynas

Visas darželis suskambo muzikos garsais, kurie kvietė į šventę.  grupių persirengėliai sugūžėjo į salę. Čia visus susirinkusius pasitiko šventės personažai: Velnias (L. Numsėdienė), Žydeliai ( G. Garbaliauskienė ir J. Navickienė), nuostabi Čigonaitė (R. Ivanauskienė), išmintingoji Daktarė (G. Nakienė), ir Kanapinis (Z. Pranckienė) su Lašininiu ( L. Krasauskienė).

Čigonaitė visiems išpranašavo artėjantį pavasarį ir šilumos sugrįžimą. Daktarė norėdama, kad visi būtų sveiki, gydė su savo stebuklinga mikstūra. Žydeliai kvietė visus į ratelį linksmintis, dainuoti ir šokti. Nes esą sakoma, kad tik trankiai besilinksminantys, gali greičiau išvaryti žiemą ir sulaukti pavasario.

Pasirodęs Lašininis, negalėjo patikėti, kad baigiasi gera ir soti žiema, todėl visų maldavo dar palaukti, neišvaryti žiemos. Vaišino persirengėlius lašinukais su duona, visaip pataikavo, bet atkaklusis Kanapinis nesutiko. Žydeliai pasiūlė surengti varžybas,  kuris nugalės, to ir viršus bus.

Mūšį su pagalvėmis laimėjo Kanapinis, o štai virvės traukimo rungtyje vis nebuvo aišku, kuri komanda laimės. Mažųjų persirengėlių padedamas, laimėjo Kanapinis ir skanduodamas „Žieme, žiema lauk iš kiemo!!!!“ visus pakvietė priesaikai, kad per Gavėnią  pasninkaus, nevalgys lašinių, riebių dešrų, maitinsis tik daržovėmis ir vaisiais.

Po šokio „Kepė kepė močia blynus“, visi vaišinosi skaniais blynais.

O šventė baigėsi „ Morės“ sudeginimu, visokių blogybių atsikratymu.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė J. Navickienė ir auklėtoja  Z. Pranckienė

1 2 DSCN9756 DSCN9759 DSCN9765 DSCN9769 DSCN9786 DSCN9787 DSCN9795 DSCN9797 DSCN9839 DSCN9844 DSCN9852 DSCN9853 DSCN9853 DSCN9855 DSCN9857 DSCN9875

 

Parašykite komentarą