EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖS 2018 METŲ RENGINIUOSE DALYVAUJA IR MAŽIEJI „GINTARIUKAI“

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ jau ketvirtus metus dalyvauja Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose. Šiemet vėl dalyvaujame ir konkurse Aplinkos ministerijos prizams laimėti.

Lapkričio 19-23 dienomis mūsų įstaigoje vyko įvairių prevencinių veiklų, pakalbių ir diskusijų apie buitinių atliekų mažinimo galimybes, rūšiavimo taisykles, naudą žmonėms ir gamtai. Vaikai atliko įvairias mūsų pedagogių kurtas interaktyvias užduotis prie SMART lentos, žaidė stalo žaidimus „Rūšiavimo ABC“, diskutavo, analizavo kaip jie patys galėtų prisidėti prie buitinių atliekų kiekių sumažinimo kasdienėje veikloje, o ypač kaip sumažinti  vienkartinio plastiko vartojimą buityje, kokią didžiulę žalą jis daro ne tik žmonėms, bet ir gamtai bei gyvūnams.

Ugdytiniai taip pat stebėjo edukacinius animacinius filmukus apie tai, kaip reikia rūšiuoti, kokią žalą daro šiukšlynai mus supančiai gamtai, gyvūnėliams ir juos aptarė.

Teminę savaitę apibendrino Vilkas, kuris mėgo visur šiukšlinti ir nemokėjo rūšiuoti, ir Peliukas Tvarkius. Jie abu aplankė visų įstaigos grupių vaikus, kurie išmokė Vilką rūšiuoti, aptarė buitinių atliekų rūšiavimo žalą Žemei.

Siekiant įgyvendinti šių metų pagrindinę Europos atliekų mažinimo savaitės renginių pagrindinę  temą „Vienkartinis plastikas“, visą savaitę vaikai kartu su tėveliais namuose bei su auklėtojomis grupėse iš vienkartinio plastiko gamino žaismingas pieštukines, aptarė ir teikė pasiūlymus kaip sumažinti plastiko vartojimą. Buvo surengta kūrybinių darbelių parodėlė „Žaisminga pieštukinė“. Pagamintos spalvotos 53 pieštukinės, kuriomis vaikai džiaugiasi kasdieninėje veikloje.

Patirtos vaikų emocijos bei aktyvus dalyvavimas prevencinėse veiklose leidžia daryti prielaidą, kad užaugusi jaunoji karta atsakingai rūšiuos ir stengsis mažinti buitinių atliekų, o ypač vienkartinio plastiko vartojimo kiekius.

Laura Ivanovienė

20181127_101305 20181129_093619 20181129_094945 20181130_112554 boružės DSCF3510 DSCF3547 DSCF6075 DSCF6101 Gražina Regina

 

Parašykite komentarą