PAŽINTINĖ- TIRIAMOJI VEIKLA, KELIONĖ Į DRUGELIŲ NAMUS

Kai pievos žaliuoja, skleidžiasi gėlės, sprogsta pumpurai iš miego bunda  gausybė vabzdžių, kuriais domisi, džiaugiasi išvydę vaikai. Vyko  teminė  savaitė „Kas pievoje gyvena“ , kad vaikai sužinotų, ir susipažintų su jų įvairove. Vaikai informacijos ieškojo knygelėse, enciklopedijose, skaitė jų pavadinimus plakatuose, tyrinėjo rastus pievoje, žiūrėjo filmukus. Domėjosi  apie vabalų gyvenimą, kuo jie naudingi. Sužinojo, kad  yra ne tik  labai naudingų gyvąjai gamtai vabalėlių, bet ir kenkėjų. Taip pat galime sutikti gal net labai pavojingų mūsų gyvybei.

Šios savaitės pažintinė veikla tęsėsi ir netradicinėje erdvėje, nuvykus į  Akmenės krašto muziejų. Vaikai galėjo aplankyti „Drugelių namus“, susipažinti su  jų įvairove, spalvų grožiu, raštais, dydžiais, stebėti išsiritusių drugelių pirmąjį skrydį, ką ir kuo minta. Drugelių kolekcijoje radome ir dažniausiai į darželio teritoriją  atskrendančius drugelius tai-  „Citrinukai“.

Aplankėme ir kitas vykstančias parodas: atrasto lobio  senų monetų parodą, pašto ženklų kolekciją, V. Kutkienės tapybos darbų parodą „Bundanti žemė“. Autorės piešiniuose  vaikai pamatė daug žinomų gėlių, jas pavadino, džiaugėsi jų spalvų įvairove.

Dėkojame gidui Mindaugui Laukiui  už  šiltą bendravimą, dėmesingumą vaikams ir nuostabias pažintines pamokėles mažiesiems „Boružėlių“ grupės smalsučiams.

„Boružėlių“ grupės auklėtojos Leta Numsėdienė ir Liongina Krasauskienė

DSCN5186 DSCN5189 DSCN5208 DSCN5220 DSCN5239 DSCN5242 DSCN5248 DSCN5253

 

Parašykite komentarą