RUDENĖLIO VAIŠĖS

Vaikas jį supantį pasaulį pažįsta per savo pojūčius: ragaudamas, liesdamas, uosdamas, matydamas, girdėdamas, judėdamas. Pojūčiai (sensorinė sistema) padeda jam suvokti pasaulį.  Suvokimai – tai aplinkos, pasaulio bei savęs pažinimas jutimo organais. Tai yra tiesioginis pažinimas.

Vaikas kaupia patirtį ir patiria įvairius pojūčius žaisdamas. Kad vaikams būtų galimybė pažinti, eksperimentuoti Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ kieme įrengta nauja žalioji edukacinė erdvė – lysvės – daržovių, prieskoninių žolelių sodinimui. Tad jau anksti pavasarį ugdytiniai triūsė lysvėje sodindami savo, „Boružėlių“ grupėje ant žaliosios palangės, užaugintus daigelius. Štai atėjo ir ruduo – derliaus nuėmimo metas. Nešini kibirėliais ir daržo įrankiais mažieji daržininkai keliavo rinkti derliaus.

Daug džiaugsmo, įvairių potyrių vaikams suteikė grupėje surengtos „Rudenėlio vaišės“. Iš daržovių gamindami „Sveikuolių salotas“ aptarėme daržovių formas, spalvas, skonius. Vaikai patys jas pjaustė tarkavo, maišė salotas, vėrė vaisių vėrinukus. O kol kepė cukinijų griežinėliai,  kartu su auklėtoja L. Krasauskiene žaisdami ugdytiniai prisiminė ką reikia rauti, skinti, kasti.  Logopedė L. Ivanovienė užminė mįsles ir kartu su vaikais deklamavo, dainavo ketureilius apie daržoves. Auklėtoja L. Numsėdienė iš stebuklingojo maišelio traukė vaistažoles ir supažindino mažuosius daržininkus su nuostabiu jų skleidžiamu kvapų pasauliu. Kai  viskas buvo paruošta, vaikai, prisiminę elgesio prie stalo taisykles, vaišinosi ir ragavo salotas, vaisių vėrinukais, gardžiavosi mėtų, melisų, ramunėlių, svarainių arbatėlėmis.

Taigi, darbas ėjosi kaip iš pypkės, su dainomis ir posmais bei pajuokavimais.

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ pedagogės:

 „Boružėlių“ grupės auklėtojos Leta Numsėdienė, Liongina Krasauskienė ir logopedė Laura Ivanovienė