AKMENĖS VAIKŲ LOPŠELIS – DARŽELIS „GINTARĖLIS“ ANTRI METAI DALYVAUJA EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖS RENGINIUOSE

Akmenės vaikų lopšelis – darželis „Gintarėlis“ jau antri metai  dalyvauja Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose. Šiais metais dalyvaujame ir konkurse Aplinkos ministerijos prizams laimėti.

Lapkričio 19-25 dienomis mūsų įstaigoje vyko gausybė prevencinių veiklų. Šią savaitę visose grupėse vyko pokalbiai apie buitinių atliekų rūšiavimo taisykles, naudą žmonėms ir aplinkai.

„Boružėlių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Leta Numsėdiene ir logopede Laura Ivanoviene ne tik mokėsi rūšiuoti buitines atliekas, bet nusprendė pasigaminti daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius, siekiant mažinti plastikinių pirkinių maišelių vartojimą. Grupėje visi kartu iš išaugtų ir nebenešiojamų marškinėlių siuvo maišelius ir paruošė daugkartinio naudojimo pirkinių maišelių siuvimo instrukciją „Originalūs maišeliai iš vasarinių marškinėlių“ tėveliams. Grupės tėveliai labai noriai priėmė pasiūlytą idėją ir kartu su vaikučiais namuose pasiuvo po pirkinių maišelį.

Buvo suorganizuota daugkartinio naudojimo pirkinių maišelių parodėlė „Originalūs pirkinių maišeliai“ „Boružėlių“ grupėje ir sudalyvauta respublikiniame ekologinio ugdymo projekte „Mano šeimos ypatingas pirkinių maišelis“.

 Siekiant praktiškai panaudoti pasiūtus maišelius bei skatinant rūšiuoti pakuotes, „Boružėlių“ grupės vaikams buvo suorganizuota išvyka į Akmenės PC „Norfa“ prie taromato, vaikai patys dėjo tarą į taromatą, o už gautus pinigėlius pirko vaisius, kuriuos skanavo grupėje.

Įstaigos ugdytiniai mąstė kaip būtų galima praktiškai panaudoti panaudotas buitines pakuotes. Oi išradingi mūsų vaikai ir jų auklėtojos! Dovanėlių pakavimas ir dekoravimas iš panaudotų pakuočių bei spaudinių, skatinant mažinti dovanų maišelių, dėžučių pirkimą tapo pagrindine vaikų kūrybiškumo išraiška.

„Saulučių“ grupės vaikai kartu su  auklėtoja Liongina Krasauskiene iš plastikinių butelių kamštelių gamino kalėdinius eglutės  žaisliukus bei dovanų dėžutes iš kiaušinių dėklų.

 „Meškučių“ grupė vaikai ir auklėtojos Gražina Nakienė ir Lauryna Danusevičienė gamino  sveikinimo atvirutes ir vokus vienišiems senyvo amžiaus žmonėms bei artimiesiems.

Drugelių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Zina Pranckiene iš plastikinių pieno butelių pagamino dovanų dėžutes – rankines, kurios nustebintų kiekvieną.

Net ir patys mažiausi, „Kiškučių“ lopšelio grupės vaikučiai nuo pat mažų dienų mokosi rūšiuoti ir tausoti mus supančią aplinką ir gamtą. Jie  rašė laišką Kalėdų seneliui panaudojant spaudinius.  (auklėtoja Regina Ivanauskienė).

Įstaigoje taip pat buvo suorganizuotas Prevencinis rytmetis įstaigos ugdytiniams „Išmanieji robotukai rūšiuoja“. Išmanieji Robotukai (auklėtoja Leta Numsėdienė ir logopedė Laura Ivanovienė) susapnavo baisų sapną, kad Žemėje buvo nešvaru, tamsu ir visur buvo pilna šiukšlių. Todėl jie atvyko į Žemę pažiūrėti, ar iš tiesų taip ir yra. Robotai supažindino vaikus su atliekų rūšiavimo taisyklėmis, rūšiavimo svarba ir nauda aplinkai. Įsijungus Robotukų apsaugos sistemai „Gelbėkim Žemę“, kartu mokėsi praktiškai rūšiuoti rastas buitines atliekas, atliko įvairias interaktyvias užduotis. O pabaigoje visi kartu sušoko ir Robotukų šokį.

Patirtos vaikų emocijos bei aktyvus dalyvavimas prevencinėse veiklose leidžia daryti prielaidą, kad užaugusi jaunoji karta atsakingai rūšiuos buitines atliekas ir stengsis mažinti pakuočių kiekius.

 Laura Ivanovienė

Parašykite komentarą