Adventinis rytmetis „Adventinė Nykštukų pasakėlė“.

Kad vaikai  Advento laiką praleistų laukimu, pabūtų kartu, pasidalintų savo šiluma ir gerumu, kasmet vis kyla įvairių minčių, idėjų.

Šventinis laikotarpis, kuomet visi gyvename laukimu ir džiugiomis nuotaikomis – puiki proga išbandyti įvairias veiklas ir užsiėmimus su vaikais, ugdant jų kūrybiškumą, džiaugtis kūrybos procesu, skatinti vaikų norą domėtis skaitymu, bendrauti ir  bendradarbiauti su bendraamžiais bei kitus gebėjimus.

Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupėje laukimas prasidėjo šventiniu Advento ryto ratu, kai pas vaikus atkeliavo nykštukės Tukė ir Pūkė (auklėtojos L. Numsėdienė ir G.Garbaliauskienė).  Ir juos pakvietė „traukinuku“ keliauti prie Advento kalendoriaus. Suradome tos dienelės skaičių ir užrašą „Nykštukų diena“, Kalėdinėje kojinėje radome tešlos pagranduką. Visi pasipuošę nykštukų kepurėlėmis, keliavome į Kalėdinių meduolių kepyklėlę, kur jau vaikų laukė  mamytės. Kartu su mamytėmis vaikai formavo angeliukų, eglučių, varpelių ir kt. formų meduolius. Kol meduoliai kepė, nykštukai sugūžėjo į darželio salę. Visi kartu puošėmė Advento vainiką (kankorėžiais, šermukšnių uogomis, obuoliais, saldainiais, burbulais ir kt), žaidėme, šokome  l.l žaidimus, dainavome giesmeles. Toliau riedėjo „Nykštukų traukinukas“ link eglutės, kur mamytės surado laišką. Susėdę, visi prie  eglutės klausėmės mamytės sekamos pasakos. Nykštuko laiške buvo pasakojama apie tai, kad  kepant meduolius, šeimininkės naudoja medų, ir iš kur jis gaunamas.

Tėveliai linkėjo vieni kitiems ir savo vaikučiams gražių šiltų, spalvotų ateinančių metų. Vaišinomės pačių keptais meduoliais, gėrėme „Nykštukų arbatėlę“.

Prasmingos rytmečio akimirkos ir buvimas vaikams kartu su šeima,  primins ir padės saugoti tradicijas, bei savo gerumą, šilumą dalinti artimui, draugams.

Auklėtoja L. Numsėdienė

Parašykite komentarą