žibintų vakaras

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dabar žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Gal pamiršo, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas?

Akmenės rajono Akmenės vaikų l/d „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir tėveliai trečiadienio vakarą sutiko neįprastai. Šiam vakarui vaikai ir tėveliai ruošėsi, gamino žibintus, juos margino įvairiausiomis spalvomis.

Šį vakarą visus pasitiko priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė ir pakvietė užsidegti žibintą. Žibintas mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Viduje – tai sieloje. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgesti.

Užsidegus žibintus visus tėvelius ir vaikučius priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė palydėjo į darželio aktų salę, kurioje vaikai dainavo lyrines daineles, žaidė ramius žaidimus.

Netikėtai salėje pasirodžiusi raganaitė (auklėtoja L. Danusevičienė) visiems papasakojo, apie tamsą, vaikų baimes tamsai, pakalbino vaikus ir tėvelius, paklausdama apie jų baimes. Po pokalbio pasekė pasaką „Mėlynas autobusiukas, kuris bijojo tamsos“.

Po pasakojimo, visi vaikučiai buvo apdovanoti gardžiosiomis „nykštukų“ vaišėmis, o  žibintus nešėsi į namus, kad visa šeima sušiltų, kad būtų šviesiau ir jaukiau, kad širdutėse nuolat rusentų gėrio ir meilės žarija.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė

Auklėtoja L. Danusevičienė

Parašykite komentarą